Достапни линкови

logo-print

Воислав Коштуница кандидат на претседателските избори во Србија


Лидерот на Демократската партија на Србија Воислав Коштуница

Лидерот на Демократската партија на Србија Воислав Коштуница

Лидерот на Демократската партија на Србија Воислав Коштуница ќе се кандидира на претстојните претседателски избори, што ќе се одржат на 6 мај, одлучи денеска партиското раководство.
Коштуница изјави дека ја прифатил кандидатурата за да може што повеќе и подобро да ја заштити идејата за политичка и воена неутралност. Според него, со политичката неутралност на најдобар начин ќе се воспостават односите со Европската унија, со Руската Федерација и со САД.
XS
SM
MD
LG