Достапни линкови

logo-print

Иванов ќе прими делегација на американскиот Конгрес


Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов

Претседателот на Македонија Ѓорге Иванов денеска ќе прими делегација од Конгресот на Соединетите Американски Држави, која престојува во посета на земјата. Во состав на делегацијата на Конгресот се Дејвид Драјер, Дејвид Прајс, Џим Мек Дермот, Ерик Паулсен и Гери Коноли.
XS
SM
MD
LG