Достапни линкови

Дачиќ-ќе се кандидирам ако претседателските избори се на 6 мај


Српскиот заменик премиер Ивица Дачиќ

Српскиот заменик премиер Ивица Дачиќ

Српскиот заменик премиер Ивица Дачиќ денеска во Москва изјави дека ќе се канидира на претседателските избори доколу тие бидат распишани на 6 мај. Дачиќ се противи претседателските избори да се оддржат во исто време со парламентарните и локалните избори, бидејќи тоа е непотребно и не им дава на сите партии исти услови за кампања.
Распишувањето на претседателските избори, според него, е обид на ДС и СНС да формираат двопартиска политика во Србија, но тие ќе се изненадат колку е силна „трета Србија“.
XS
SM
MD
LG