Достапни линкови

logo-print

Изрелската полиција иселила еврејски доселеници на Западниот брег


Хеброн

Хеброн

Израелските безбедносни сили протерале десетици еврејски доселеници од куќите кои нелегално ги населиле во градот Хеброн на Западниот брег. Тие соопштија дека операцијата била изведена мирно и без насилство.
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху претходно изјави дека ја блокирал евакуацијата со цел да им дозволи на доселениците правно да се справат со ситуацијата.
XS
SM
MD
LG