Достапни линкови

logo-print

Јозефина Топали во посета на Македонија


Јозефина Топали

Јозефина Топали

Во дводневна официјална посета на Република Македонија престојува претседателот на парламентот на Албанија Јозефина Топали. Денеска таа ќе се сретне со својот колега и домаќин Трајко Вељаноски и со членовите на групата на Собранието за соработка со Парламентот на Албанија, а ќе биде примена и од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
Предвидено е и обраќање на Топали пред пратениците на Собранието на Македонија.
XS
SM
MD
LG