Достапни линкови

logo-print

Победа на Мит Ромни во три држави


Мит Ромни направи голем чекор кон победа на прелиминарните избори на Републиканската партија за кандидат за претседател на САД, откако освои најмногу гласови во вчерашното гласање во Висконсин, Мериленд и Вашингтон Д.Ц. Во својот победнички говор во Милвоки, Ромни го игнорираше најголемиот ривал Рик Санторум и остро го критикуваше претседателот Барак Обама за неговото водење на американската економија и за високите цени на горивата.
Претседателските избори на кои ќе се соочат Обама и победникот на прелиминарните избори кај Републиканците ќе бидат одржани во ноември годинава.
XS
SM
MD
LG