Достапни линкови

logo-print

Времето денеска променливо со повремен дожд


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб до умерен јужен ветер, особено долж Повардарието.
Температурата ќе се движи од 15 до 22 степена.
Во Скопје слично време, со температура до 21 степен.
XS
SM
MD
LG