Достапни линкови

logo-print

Убиецот од Оукланд го барал администраторот на колеџот


Телото на една од жртвите во престрелката во Оукланд

Телото на една од жртвите во престрелката во Оукланд

Американската полиција соопшти дека мажот кој застрела седум лица во колеџот Оикос во Оукленд го барал администраторот пред да го изврши нападот. Според шефот на полицијата Хауард Џордан напаѓачот започнал да пука кога сфатил дека администраторот не е во зградата.
Џордан изјави дека 43 годишниот осомничен кој е роден во Јужна Кореа бил во кавга со администраторот и кога го посетувал колеџот студентите го малтретирале и не го почитувале.
XS
SM
MD
LG