Достапни линкови

logo-print

Шест лица загинаа во напад на талибанците во Авганистан


Авганистанските талибанци ја презедоа одговорноста за убиството на шест лица во еден полициски пункт во покраината Хелманд. Властите соопштија дека меѓу загинатите има четворица полицајци и двајца цивили.
Според нив, тројца полицајци се исчезнати и тие се сомневаат дека се поврзани со убиствата.
XS
SM
MD
LG