Достапни линкови

logo-print

Косовската полиција ќе го спречи одржувањето на српски избори


Припадници на косовската полиција

Припадници на косовската полиција

Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи изјави дека косовската полиција подготвила план со кој ќе го спречи одржувањето на српски локални избори во земјата.
Според него, таквите избори се забранети и доколку Србија на 6 мај направи било каков обид да организира гласање на Косово нивните единици ќе дејствуваат и ќе ги спречат изборите.
XS
SM
MD
LG