Достапни линкови

logo-print

Убиени 40 приврзаници на Ал Каеда во Јемен


Приврзаник на Ал Каеда во Јемен

Приврзаник на Ал Каеда во Јемен

Јеменските власти соопштија дека околу 40 приврзаници на Ал Каеда загинале при воздушните напади во јужниот дел на земјата. Владините сили успеале да ја преземат контролата во планинскиот предел Ал Раха, по тридневното бомбардирање. Офанзивата според ивештаите е по нападот на милитантите на една воена база во минатиот викенд.
XS
SM
MD
LG