Достапни линкови

logo-print

Во САД избори за републикански претседателски кандидат


Мит Ромни

Мит Ромни

Во Соединетите држави денеска Републиканската партија ќе одржи три прелиминарни избори во рамките на процесот за одредување кандидат кој ќе го предизвика претседателот Барак Обама на претседателската трка во ноември годинава. Водечкиот кандидат Мит Ромни очекува денеска да добие поддршка во Висконсин, Мериленд и Вашингтон со што ќе ја зацврсти својата позиција пред Рик Санторум.
XS
SM
MD
LG