Достапни линкови

logo-print

САД нудат 10 милиони долари за Хафиз Саед


Хафиз Саед

Хафиз Саед

Соединетите држави го ставија Хафиз Саед, шеф на пакистанска оружена група која ги извршила нападите во Бомбај во 2008 година, на списокот на најбараните терористи во светот. Официјален Вашингтон нуди и 10 милиони долари за негово апсење. Со тоа Хафиз Саед е втор најбаран човек во светот за Соединетите држави по египетскиот водач на Ал Каеда Ајман ал Завахири за кого се нуди награда од 25 милиони долари.
XS
SM
MD
LG