Достапни линкови

logo-print

Дванаесетмина загинати во пожар во Москва


Москва

Москва

Во пожар што избувна во еден магацин во Москва загинале 12 луѓе. Руското министерството за вонредни состојби соопшти дека сите жртви биле имигранти. Се уште не е јасно што е причината за пожарот и дали е ставен под контрола.
XS
SM
MD
LG