Достапни линкови

logo-print

Седумина убиени во напад во американски универзитет


Најмалку седуммина загинале во напад во универзитет во сојузната држава Калифорнија. Полицијата потврди дека уште најмалку тројца се повредени во инцидентот во универзитетот Оикос во Оукленд. Според полициски извори, еден осомничен бил уапсен а американските медиуми јавуваат дека напаѓачот бил студент кој стрелал со огнено оружје за време на предавање.
XS
SM
MD
LG