Достапни линкови

logo-print

Колумбиjските бунтовници ослободија десетмина затвореници


Колумбиjските бунтовници ослободија 10 припадници на безбедносните сили во земјата. Четворицата војници и тројцата полицајци биле пуштени на слобода од затворските кампови на бунтовниците за време на хуманитарна мисија на Црвениот крст. Вооружените револуционерни сили на Колумбија го нарекоа потегот гест за мир.
XS
SM
MD
LG