Достапни линкови

Состанок на Асоцијацијата на нации од југоисточна Азија


Севернокорејските ракетни тестови, меѓу другото ќе бидат тема на дводневниот настан

Севернокорејските ракетни тестови, меѓу другото ќе бидат тема на дводневниот настан

Состанок на Асоцијацијата на нации од југоисточна Азија е закажан за денеска во главниот град на Камбоџа. Реформите во Бурма, лансирањето на ракети од Северна Кореа и поморските спорови се главните теми предвидени за дводневниот настан.
XS
SM
MD
LG