Достапни линкови

logo-print

Српскиот суд ги ослободи двајцата косовски полицајци


Апсењето на косовските полицајци

Апсењето на косовските полицајци

Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи изјави денеска дека српскиот суд ги ослободил двајцата косовски полицајци и тие биле предадени на мисијата на ЕУЛЕКС.
Според него, полицајците кои беа уапсени во саботата на границата меѓу Косово и Србија треба денеска да пристигнат во нивната земја. Косовските медиуми претходно јавија дека од вчера е зголемено присуството на косовските полицајци на границата со Србија.
XS
SM
MD
LG