Достапни линкови

logo-print

Двајца повредени во експлозија во Истанбул


Турските медиуми јавија дека две лица се повредени во експлозија во Истанбул, по неколку часа откако полицијата деактивираше бомба во близина на луксузен хотел. Експлозивната направа била поставена во канта за отпад во близина на владина зграда.
Се уште не се знае дали двата инциденти се поврзани и засега никој не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG