Достапни линкови

logo-print

Претседателката на албанското Собрание во посета на Македонија


Претседателката на албанското Собрание Јосефина Топали

Претседателката на албанското Собрание Јосефина Топали

Претседателката на албанското Собрание Јосефина Топали од утре ќе престојува во дводневна официјална посета на Македонија. Таа ќе оствари средби со вицепремиерката Теута Арифи, со лидерите на ДУИ и ДПА Али Ахмети и Мендух Тачи. Според соопштението, Топали задутре ќе се сретне со нејзиниот колега Трајко Вељаноски и ќе се обрати пред пратениците во македонскиот Парламент. Таа ќе биде примена и од претседателот Ѓорге Иванов и премиерот Никола Груевски.
Кон средината на месецов најавена е посета и на претседателот на Албанија Бамир Топи.
XS
SM
MD
LG