Достапни линкови

logo-print

Расчистени инцидентите од меѓуетнички карактер во Тетово


Потпаролот на СВР Тетово Марјан Јосифовски информираше денеска дека индентификувани се четворица малолетници кои учествуваа во серија физички напади во минатиот месец. Тие без повод и причина нападнаа три лица во центарот на Тетово, меѓу кои и една средношколка.
Според Јосифовски, против напаѓачите ќе бидат поднесени пријави според Законот за прекршоци против јавниот ред и мир. Со нивното апсење се расчистија сите инциденти од меѓуетнички карактер во минатиот месец во Тетово.
XS
SM
MD
LG