Достапни линкови

logo-print

11 преживеани по падот на авионот во Сибир


Русија - спасувачка операција во Сибир каде се урна авионот

Русија - спасувачка операција во Сибир каде се урна авионот

Руските власти јавија дека 11 лица го преживеа падот на авионот, кој со 43 патници се урна во западен Сибир
Авион со 43 патници се урна во северен Сибир. Авионот се запалил откако се урнал за кратко време по полетувањето од градот Тумен, кој се наоѓа 2,100 километри источно од Москва.
Засега нема информации што ја предизвикало несреќата. Авионот летал од градот Тумен до нафтениот град Сугрут.
XS
SM
MD
LG