Достапни линкови

logo-print

Три дена жалост во Нови Сад


Клубот Контрас во Нови Сад

Клубот Контрас во Нови Сад

Градскиот совет на Нови Сад денеска на вонредна седница донесе одлука од утре да биде прогласена три дневна жалост поради трагедијата во дискотеката Контрас, при која загина шест млади лица. Според соопштението, жртвите се од Нови Сад, Крагуевац и Кинкида.
Градоначалникот на Нови Сад, Игор Павличиќ изрази најдлабоко сочувство на семејствата на загинатите и вети максимална поддршка од градот.
XS
SM
MD
LG