Достапни линкови

logo-print

Опозицискиот сириски национален совет ќе ги исплати бунтовниците


Членови на Сириската ослободителна армија

Членови на Сириската ослободителна армија

Опозицискиот сириски национален совет соопшти дека ќе им плати на бунтовниците кои се борат против режимот на претседателот Башар ал Асад. Плати ќе добијат сите офицери, војници и другите членови на Сириската армија за слобода.
Одлуката беше соопштена на средбата Пријатели на Сирија во Истанбул.
XS
SM
MD
LG