Достапни линкови

logo-print

Албанија го осуди апсењето на двајца косовски полицајци во Србија


Апсењето на косовските полицајци

Апсењето на косовските полицајци

Министерството за надворешни работи на Албанија го осудува апсењето на двајцата косовски полијци од страна на српските власти и бара земјата да се откаже од вакви акти.
Според соопштението, таквите криминални акти мотивирани од архаичните и стари структури и менталитети, ни најмалку не се во служба на новиот дух на добрата соработка и добрососедство во регионот меѓу земјите кои тежнеат да станат членки на ЕУ.
XS
SM
MD
LG