Достапни линкови

logo-print

Милитанти убиле седум војници во Јемен


Јеменски војници

Јеменски војници

Приврзаниците на Ал Каеда нападнале воена база во јужен Јемен, при што седум војници го загубиле животот. Властите соопштија дека милитантите ги нападнале војниците додека спиеле во нивната база во реонот Шибам.
Нападот е еден од последните серија инциденти врз војската која е ослабена поради политичкиот пресврт во земјата.
XS
SM
MD
LG