Достапни линкови

logo-print

САД загрижени за затворањето на продемократска организација


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон

Американскиот државен секретар Хилари Клинтон изрази загриженост за затворањето на продемократска организација финансирана од САД во Соединетите Арапски Емирати, кои се клучен сојузник на земјата на Заливот.
Клинтон изјави дека разговарала за затворањето на Националниот демократски институт во Дубаи со министерот за надворешни работи шеикот Адулах бин Зајед ал Нахајан.
XS
SM
MD
LG