Достапни линкови

logo-print

Косово ја обвинува Србија за киднапирање на двајца полицајци


Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи

Косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи

Косовските власти ја обвинија Србија за приведувањето на двајца полицајци од земјата кои патролирале на границата. Белград соопшти дека двајцата мажи биле вооружени со пиштоли и автоматски пушки и биле притворени на српска територија во регионот Мердаре.
Но косовскиот министер за внатрешни работи Бајрам Реџепи изјави дека полицајците биле киднапирани на косовска територија.
XS
SM
MD
LG