Достапни линкови

logo-print

Во Србија приведени двајца косовски полицајци


Министерот за внатрешни работи на Србија Ивица Дачиќ изјави дека во саботата изутрината биле приведени двајца вооружени припадници на косовската полициска служба,бидејќи влегле во српска територија.Министерот наведе дека полицајците биле приведени во регионот Мердар кој се наоѓа на границата меѓу Србија и Косово и оти лицата со косовски униформи биле вооружени.До ова доаѓа откако минатиот месец петмина српски полицајци беа приведени од албанските власти поради сомневања дека вршеле притисок врз локалните срби да не ги признаваат институциите на косовската влада.
XS
SM
MD
LG