Достапни линкови

logo-print

Анан повикува на примирје во Сирија веднаш


Специјалниот пратеник за Сирија, Кофи Анан го повика претседателот Башар Ал Асад веднаш да прогласи примирје како дел од планот за смирување на насилствата во таа земја. До апелот на Аnан доаѓа по извештаите дека сиријските сили денеска повторно гранатирале делови од градот Хомс, кој е упориште на опозицијата.
XS
SM
MD
LG