Достапни линкови

logo-print

Во Пакистан убиени четворица милитанти


Најмалку четворица милитанти загинале во напад на беспилотни летала врз комплекс во Северен Вазиристан, соопштија преставници на пакистанските безбедносни сили. Проектилите погодиле една зграда во областа Мираншах рано утринава, по што во зградата избувнал пожар. Областа Вазиристан е позната како засолниште на милитантите од Ал Каеда и Талибанците. САД во оваа област со години спроведуваат напади од беспилотни летала.
XS
SM
MD
LG