Достапни линкови

logo-print

Иванов оствари средба со кинескиот вицепремиер Лиангју


Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов

Претседателот Ѓорге Иванов денеска оствари средба со вицепремиерот на Кина Хуи Лиангју. Двајцата соговорници според соопштението, ги оцениле односите меѓу двете земји како пријателски и блиски и се согласиле дека средбите на високо политичко ниво продолжуваат да придонесуваат кон подобро запознавање и искористување на можностите за соработка.
Иванов го поздравил постојаното зголемување на трговската размена меѓу Македонија и Кина.
XS
SM
MD
LG