Достапни линкови

logo-print

Алжир одби да го погреба телото на убиецот од Тулуз


Мохамед Мерах

Мохамед Мерах

Алжирските власти не дозволија телото на самопрогласениот исламски милитант кој уби седум лица во францускиот град Тулуз да биде погребано во земјата. Членовите на семејството соопштија дека телото на Мохамед Мерах било денеска испратено за Алжир, но властите од земјата одбиле да го примат, поради безбедносни причини. Најверојатно телото на Мерах ќе биде погребано во околината на Тулуз.
XS
SM
MD
LG