Достапни линкови

logo-print

Сирија ќе ја одбие секоја иницијатива од Арапската лига


Сириските власти соопштија дека режимот на претседателот Башар ал Асад ќе одбие било каква иницијатива која ќе биде предложена на самитот на Арпаската лига за ствање крај на конфликтите во земјата.
Според нив, Сирија нема да соработува на било каква иницијатива со Арпаската лига, која го суспендираше членството на земјата со цел да изврши притисок врз властите да го прекинат насилството врз опозицијата.
XS
SM
MD
LG