Достапни линкови

logo-print

Бесими оствари средба со неговиот грчки колега Аврамопулос


Министерот за одбрана Фатмир Бесими

Министерот за одбрана Фатмир Бесими

Министерот за одбрана Фатмир Бесими за време на посетата на Командата на Бригадата на Југоисточна Европа во Лариса се сретна со неговиот грчки колега Димитриос Аврамопулос. Според соопштението, Бесими и Аврамопулос разговарале за билатералната соработка во одбраната, како и за можностите за нејзино продлабочување и проширување.
Тие го истакнале и значењето на евроатланските интеграции и регионалната соработка во однос на безбедноста и развојот на регионот.
XS
SM
MD
LG