Достапни линкови

logo-print

Претседателот на Саборот Шпрем во посета на Македонија


Борис Шпрем

Борис Шпрем

Претседателот на хрватскиот Сабор Борис Шпрем денеска ќе престојува во официјална посета на Република Македонија. Тој ќе има средби со својот македонски колега Трајко Вељаноски и со членовите на Пратеничката група на Собранието на РМ за соработка со Парламентот на Република Хрватска, а попладне ќе биде примен и од претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
Во разговорите ќе стане збор за билатералната соработка, евроинтеграциските искуства и за ситуацијата во регионот.
XS
SM
MD
LG