Достапни линкови

logo-print

Нема да биде објавено видеото со убиствата во Тулуз


Мохамед Мерах

Мохамед Мерах

Телевизијата Ал Џезеира донесе одлука да не го објави видеото во кое се прикажани убиствата на седум лица во серија инциденти во францускиот град Тулуз. Телевизијата по прегледот на снимката одлучи дека во неа нема ништо ново, кое веќе не и е познато на јавноста.
Францускиот претседател Никола Саркози претходно повика видеото да не биде објавено. Напаѓачот Мохамед Мерах ги снимил убиствата со камера приврзана за неговиот врат.
XS
SM
MD
LG