Достапни линкови

logo-print

Немало план за напад на авганистанското министерство за одбрана


Авганистанското министерство за одбрана ги негираше информациите во медиумите за наводниот план за масовни самоубиствени бомбашки напади чија цел било нивното седиште во Кабул. Медиумите јавија дека авганистанските власти уапсиле 16 лица откако откриле 11 саумобиствени елеци со експлозив во просториите на Министерството за одбрана.
Згадата во која е сместено министерството е една од најбезбедните во градот и се наоѓа во близина на претседателската палата.
XS
SM
MD
LG