Достапни линкови

logo-print

Изетбеговиќ очекува БиХ да влезе во ЕУ за осум до десет години


Претседавачот на претседателството на БиХ Бекир Изетбеговиќ

Претседавачот на претседателството на БиХ Бекир Изетбеговиќ

Претседавачот на претседателството на БиХ Бекир Изетбеговиќ изјави денеска дека земјата за осум до десет години може да стане членка на ЕУ. Според него, очекувањата се реални доколку земјата се одесува одговорно и не прави повеќегодишни паузи кои ја донесоа на крајот од регионалната трка на земјите претенденти за членство во Унијата.
XS
SM
MD
LG