Достапни линкови

logo-print

Убиен лидерот на исламските бунтовници во Кабардино Балкариа


Операциите на руската војска во Кабардино Балкариа

Операциите на руската војска во Кабардино Балкариа

Рускиот национален комитет за антитероризам соопшти дека безбедносните сили го убиле лидерот на исламските бунтовници во Кабардино Балкариа во Северен Кавказ. Според нив, Алим Занкишијев познат под надимакот Убаида загинал за време на операцијата на безбедносните сили во главниот град на републиката.
Занкишијев бил лоциран во приватна куќа и откако одбил да се предаде бил застрелан од безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG