Достапни линкови

logo-print

Сириските власти го прифатија планот за мир на Анан


Медијаторот за Сирија Кофи Анан

Медијаторот за Сирија Кофи Анан

Потпаролот на медијаторот на ОН и Арпаската лига за Сирија Ахмад Фавзи изјави дека сириските власти го прифатиле планот на Кофи Анан за ставање крај на конфликтот. Планот на Анан повикува на итен прекин на насилството, пристап на хуманитарните организации во загрозените подрачја и воспоставување на дијалог меѓу владата и опозицијата во Сирија.
XS
SM
MD
LG