Достапни линкови

logo-print

Лидерот на Исламистичкото движење на Узбекистан убиен во Авганистан


Приврзаници на Ал Каеда

Приврзаници на Ал Каеда

НАТО соопшти дека еден командант на приврзаниците на Ал Каеда од Исламистичкото движење на Узбекистан загинал во северозападен Авганистан. Според соопштението, авганистанските и НАТО силите го убиле Махдум Нусрат и неколку други борци на движењето, кое е активно во Таџикистан, Киргистан и Авганистан.
XS
SM
MD
LG