Достапни линкови

logo-print

Француската полиција ги прегледува видеата од убиствата во Тулуз


Одговорниот за убиствата во Тулуз Мохамед Мерах

Одговорниот за убиствата во Тулуз Мохамед Мерах

Француската полиција соопшти дека ги прегледува видеата испратени до Ал Џезеира во кои наводно се прикажани убиствата во Тулуз. Дваесет и три годишниот Мохамед Мерах е одговорен за убиството на тројца француски војници и четири лица, меѓу кои три еврејски деца и еден наставник во три оделни инциденти.
Полицијата го застрела Мерах во минатат недела по 32 часовната заседа пред неговиот стан во Тулуз.
Ал Џезеира потврди дека ги добила видеата на мејл.
XS
SM
MD
LG