Достапни линкови

logo-print

Грција ќе отвори 30 центри за илегални мигранти


Имигранти во Атина

Имигранти во Атина

Грчкиот министер за заштита на граѓаните Михалис Хрисохоиди изјави денеска дека во земјата ќе бидат отворени 30 нови центри за илегални мигранти. Според него, локалните власти имаат рок од една недела да дадат согласност за отварање на такви центри и да понудат локација.
За таа цел се безбедени европски средства во износ од 250 милиони евра за периодот 2011-2013 година.
XS
SM
MD
LG