Достапни линкови

logo-print

Израел ја прекинува соработката со Советот за човекови права на ОН


Еврејските населби на Западниот брег

Еврејските населби на Западниот брег

Израел соопшти дека ја прекинува соработката со Советот за човекови права на ОН, откако организацијата започна истрага за еврејските населби на Западниот брег. Според властите, на претставниците на Советот нема да им биде дозволен влез на територијата на Израел.
Советот за човекови права на ОН ја осуди изградбата на израелски населби на Западниот брег и во источен Ерусалим и реши да испрати тим на експерти да изврши истрага.
XS
SM
MD
LG