Достапни линкови

logo-print

Пакистанскиот суд ќе поведе постапка против вдовиците на Осама бин Ладен


Пакистанскиот Врховен суд

Пакистанскиот Врховен суд

Пакистанскиот суд официјално ќе поведе постапка против трите вдовици на Осама бин Ладен и две негови ќерки во наредната недела. Тие се наоѓаат во притвор од мај во минатата година кога американските сили го убија лидерот на Ал Каеда.
Нивниот адвокат Мухамад Амир изјави дека на 2 април судот ќе ги обвини за нелегален влез и престој во земјата.
XS
SM
MD
LG