Достапни линкови

logo-print

Убиени двајца војници на НАТО во Авганистан


Авганистански војници

Авганистански војници

НАТО соопшти дека еден маж облечен во авганистанска воена униформа убил двајца странски војници во една нивна база во покраината Хелманд во јужен Авганистан. Според нив, безбедносните сили на НАТО возвратиле и го убиле напаѓачот. Инцидентот е последниот во серијата таканаречени „зелени против сини“ при кои авганистанските сили напаѓаат странски колеги.
XS
SM
MD
LG