Достапни линкови

logo-print

Втора рунда претседателски избори во Јужна Осетија


Водечкиот кандидат по првата рунда претседателски избори во Јужна Осетија Леонид Тибилов

Водечкиот кандидат по првата рунда претседателски избори во Јужна Осетија Леонид Тибилов

Во грузиската сепаратистичка република Јужна Осетија ќе се одржи втора рунда на претседателски избори. Властите соопштија дека Леонид Тибилов освоил 42 насто од гласовите, што не е доволно за победа во првата рунда. Тибилов ќе се соочи со второрангираниот Давид Санакоев на гласањето на 8 април.
Санакојев освои 25 насто од гласовите.
XS
SM
MD
LG