Достапни линкови

logo-print

Папата Бенедикт денеска во посета на Куба


Папата Бенедикт денеска пристигнува во посета на Куба, каде што, како што е најавено, ќе зборува и за почитувањето на човековите права, но не се предвидени средби со кубански дисиденти. Пред посетата, Папата ги повика кубанските лидери да спроведат реформи, додавајки дека марксизмот веќе не кореспондира со реалноста.
XS
SM
MD
LG