Достапни линкови

logo-print

Папата во посета на Латинска Америка


Папата Бенедикт 16

Папата Бенедикт 16

Папата Бенедикт 16 пристигна во Мексико каде ќе ја започне неговата посета на Латинска Америка. Папата повика да се спречи насилството и да се почитува човековиот живот. Пред да пристигне во земјата тој уапти апел и до младите луѓе да се откажат од дрогата.
По Мексико папата ќе ја посети Куба.
XS
SM
MD
LG